SPRZĄTANIE BIURA RAZ W TYGODNIU – CZY TO WYSTARCZY?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Zlecając firmie sprzątającej usługę utrzymania czystości, należy określić zakres wykonywanych prac oraz częstotliwość realizacji usługi.

Seryjność prac realizowanych przez serwis sprzątający musi być bezsprzecznie dopasowana zarówno do ilości oczyszczanych pomieszczeń, jak i liczby pracowników oraz Klientów odwiedzających biuro. Są zatem biura, które należy sprzątać codziennie i są biura, które nie wymagają codziennej obsługi. Jednakże sprzątanie małych biur nie może odbywać się też zbyt rzadko.Czy zatem sprzątanie biura raz w tygodniu będzie wystarczające?

Sprzątanie biura raz w tygodniu. Czy to wystarczy?  

Odpowiedź na powyższe pytanie wbrew pozorom nie należy do prostych. Są bowiem elementy biura, które wymagają utrzymania czystości i higieny na najwyższym możliwym poziomie i są pomieszczenia, które nie nie narzucają konieczności codziennego sprzątania. Do newralgicznych pomieszczeń wchodzących w skład biura należą z pewnością toalety, łazienki oraz kuchnia. Są to bowiem pomieszczenia stanowiące największą wylęgarnię bakterii. W związku z tym ich codzienne sprzątanie wydaje się jedynym słusznym rozwiązaniem zapewniającym odpowiednią higienę.  

Natomiast takie elementy jak szatnia, szafki czy sprzęt biurowy można z powodzeniem sprzątać z mniejszą częstotliwością. Dlatego określenie seryjności usług nie może dotyczyć całości biura.   

Sprzątanie biura raz w tygodniu. Czy to wystarczy? Zakres czynności zawartych w umowie podstawą.  

Umowa powinna określać zarówno częstotliwość wizyt serwisu sprzątającego, jak i przede wszystkim harmonogram prac. I może ona obejmować codzienne sprzątanie strategicznych pomieszczeń biurowych oraz sprzątanie raz w tygodniu pomieszczeń, które nie wymagają codziennego oczyszczania.  

Podstawą nie jest zatem sama seryjność wykonywanych usług, ale częstotliwość połączona z zakresem obowiązków. Ważne, by oba aspekty były dopasowane do potrzeb i dawały w efekcie czyste i przyjemne pomieszczenia. Warto przy ustalaniu szczegółów umowy zaufać poradom pracowników firmy sprzątającej, którzy chętnie służą pomocą opartą na wieloletnim doświadczeniu.