JAK CZĘSTO NALEŻY PRAĆ WYKŁADZINY W FIRMIE?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Firma lub biuro to miejsca odwiedzane przez setki ludzi dziennie.

Wiąże się to z intensywną eksploatacją wykładziny podłogowej, która jako składowa wnętrza jest częścią “wizytówki” firmy. Utrzymanie jej w należytej czystości jest zatem sprawą priorytetową. Codzienne odkurzanie nie stanowi większego wyzwania. Jednakże utrzymanie nienagannego wyglądu wymaga także systematycznego prania.Tylko jak często należy prać wykładziny w firmie, by zawsze wyglądały schludnie i nie ulegały zbyt szybkiemu zużyciu?

Jak często należy prać wykładziny w firmie?  

Wykładziny podłogowe zbierają nie tylko drobinki piachu, ziemi i innych zanieczyszczeń wnoszonych na butach. Stanowią one bowiem rodzaj filtra, który kumuluje także zanieczyszczenia organiczne stanowiące doskonałą pożywkę dla alergennych roztoczy. Dlatego systematyczne pranie wykładziny jest warunkiem koniecznym dla zachowania dobrego zdrowia i samopoczucia zarówno pracowników, jak i Klientów firmy. 

Profesjonalna usługa prania powinna być wykonywana systematycznie 2 do 4 razy w roku. Regularne pranie wykładziny z częstotliwością co 3- 6 miesięcy jest frekwencją jak najbardziej adekwatną.  

Jak często należy prać wykładziny w firmie? Metody prania.  

Profesjonalne pranie wykładzin może się odbyć metodą na sucho lub na mokro.  

Przy metodzie prania na sucho w powierzchnię wykładziny wciera się środek czyszczący za pomocą szorowarki przemysłowej wyposażonej w specjalną szczotkę do wykładzin dywanowych. Następnie dokładnie się go odsysa przy użyciu odkurzacza kolumnowego lub specjalnej maszyny, która oprócz olbrzymiej siły ssania pozwalającej na zebranie brudu z głębszych warstw wykładziny, rozczesuje także zbite włókna, nadając wykładzinie nowy świeży wygląd.  

Pranie wykładzin na mokro odbywa się przez pokrycie wykładziny wodnym roztworem środka czyszczącego, który rozpuszcza brud. Następnie środek ten jest odsysany za pomocą ekstraktora, czyli urządzenia natryskowo- ssącego.  

Profesjonalne pranie wykładzin ze wskazaną powyżej częstotliwością jest gwarantem estetycznego wyglądu firmy, zdrowia pracowników oraz Klientów, a także wydłużeniem okresu prezencji wykładziny, która dłużej pozoruje “stan nowości”.